Yaratıcı Konsept & Deneyim

Keyifli atölye programları ve eşsiz cam ürünlerimizle uzmanlığımızı paylaşıyoruz.

Adını camın çalışma sıcaklığından alan 1200 Derece Cam Atölyesi, 2015 yılından beri İstanbul Balat’ta cam obje üretimi ve atölye çalışmaları ile faaliyetlerine devam ediyor. Yaratıcı konseptiyle, atölye imalatı eşsiz bardaklarında sıcak-soğuk içeceklerinizi yudumlarken keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kafe ortamı da sunuyor.

Masaüstü alevle şekillendirme ve boru cam üfleme alanında üretim yapan atölye, hem yetişkin hem de çocuklar için günübirlik atölyeler düzenliyor.

Kurumsal müşterilerinin yanı sıra, özel tasarım cam ürünlerin üretimi konusunda gelen talepleri de karşılıyor.

Günübirlik Atölyeler

Kurucu

H. Merve ARASLI

Cam Sanatçısı

Merve Araslı 1983’te İstanbul’da doğdu.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği öğrenimi sırasında, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde cam yapım teknikleri ve serbest cam şekillendirme derslerine katıldı. Mezuniyetinden sonra Yunus Tonkuş’tan heykel eğitimi alırken Cam Ocağı Vakfı’nda 9 ay barter olarak çalıştı.
Ardından Novy Bor Cam Okulunda çıraklık ve tasarım eğitimi aldı.

Yakamoz Cam Fabrikası ve Fahri Kaplan Cam Atölyesi’nde çalışma deneyimlerinin ardından kendi markası 1200 Derece Cam Atölyesi’nde çalışmalarına devam ediyor.

0
‘den fazla Atölye
0
‘un üzerinde katılımcı
0
‘den fazla Ürün

POPÜLER ATÖLYELER

2020-09-20T10:50:41+03:00

Vitray Atölyesi

Bu atölyede de öncelikle vitray yapım teknikleri hakkında bilgi edineceksiniz. Çalışmaya başlamadan önce örnek modeller arasından seçim yapıyoruz. Daha sonra eğitmenimizin yönlendirmesiyle tiffany vitray tekniğiyle camlarımızı birleştireceğiz. Bakalım el becerimiz ne durumda?

2020-10-06T15:54:43+03:00

Çocuk Cam Atölyesi

Camın tarihi hakkında bilgi sahibi olabileceği ve camın renkli dünyasına ait temel yapım tekniklerini öğrenebileceği bu atölyede, çocuğunuz el becerisini keşfetme ve geliştirme fırsatı yakalayacaktır. Aynı zamanda sosyalleşerek, eğlenirken harika bir deneyim kazanacaktır.

E-bültene kayıt olarak erken kayıt fırsatları ve güncellemelerden haberdar olun!